Yine Aylardan Kasım!

30 okunma Kasım 2021

Kasım ayından hepinize selam olsun. Zaman oldukça hızlı geçiyor ve gerçek bir kış ayına doğru tüm hızla ilerlerken biz ekip olarak sizi bu dertlerden biraz da olsa uzaklaştırmak, havanızın değişmesini sağlamak amacı ile karamsarlığa kapılmadan her şeyin tekrar çok güzel olacağına inanarak moral bulabileceğiniz haberlerin yer aldığı dergimizi sizlere buluşturduk.

Öncelikle tüm dünya insanlarının mücadele ettiği, daha doğrusu etmeye çalıştığı KORONA VİRÜSÜ nedeni ile kapanan iş yerlerinin, kaçan keyiflerin, yaşanan korkuların herkesi olumsuz bir şekilde çok etkilediğini de belirtmeden geçemeyeceğim. Maalesef zor günlerden geçiyoruz. Ama tüm zorlukları birlik ve beraberlik içerisinde aşacağımız inancıyla geniş içerikli dergimizle sizleri baş başa bırakmak istiyorum.

Peki, içeriğimiz de neler var?

Sıcak Çelik Haddeleme Tesisini yeniden faaliyete girdiren Dünya’nın çelik devlerinden MMK Metalürji, İstanbul’da düzenlediği toplantı ile sektörün önde gelen şirket yöneticileri ve iş ortakları ile bir araya geldi. Katılım gösterdiğim Said Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenen yemekli tanıtım organizasyonda yapılan sunumları ve Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın Türkiye ve Dünya ekonomisi üzerine gerçekleştirdiği konuşma davetliler tarafından ilgiyle dinlendi.

1970 yılında temelleri atıldığından bu yana Türk sanayisinin lokomotif güçlerinden biri olarak ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam eden, 5,8 milyon ton/yıl sıvı çelik, 3,5 milyon ton/yıl yassı ürün, 0,6 milyon ton/yıl kangal ve 2,5 milyon ton/yıl kütük nihai ürün üretim kapasitesiyle OYAK’ın Maden Metalürji şirketlerinden İsdemir, 51’inci yaşını kutlamanın gururunu yaşarken küresel üretime katkı sunmaya da devam ediyor.

Hayırsever iş insanı Ersin Şahin'in katkıları ile yaptırılacak olan İskenderun Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu'nun temelleri Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

“2018 yılında vefat eden hayırsever iş insanı Nevzat Şahin’in oğluyum” cümlesini konuşmasının başında gururla ifade eden Ersin Şahin’in gözlerindeki ışıltı gerçekten görülmeye değerdi. Babasından devir aldığı bayrağı yukarılara taşımak için verdiği mücadele ile gelecek nesillere kadar taşınacak olan yaptığı eserlerden dolayı yaşadığı gururu ise sanırım kelimelerle anlatmak mümkün değil. 

Sağlık sektöründe önemli gelişmelere imza atmaya devam eden İskenderun Palmiye Hastanesi’nde, yeni hizmete giren Gastroenteroloji Merkezi; Genel Müdür Ahmet Ahraz, Başhekim Dr. Ömer Suha Caymaz, Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Şerif Yılmaz ve hastane yönetiminin katılımıyla tanıtıldı.

Capital, bu yıl 17'nci kez iş dünyasının en güçlü 30 ismini belirledi. Araştırma sonuçlarına göre Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Tosyalı on üçüncü sıraya ismini yazdırdı.

‘En Zengin 100 Araştırması’nın 18’incisini açıklayan Ekonomist Dergisi’nin listesinde Tosyalı Ailesi 30’uncu sırada yer aldı. 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Hatay gezisi, Medyanın sorunlarının tartışıldığı Alanya toplantısı, İskenderun Teknik Üniversitesi  (İSTE) bünyesinde kurulan Liman Vinç Simülatörü Merkezi gibi çok sayıdaki haberlerimizi de okuyabilirsiniz.

Son olarak umarız bir an önce tüm dünya KORONA VİRÜS salgınından kurtulur... Herkes kendine dikkat etsin ki bir dahaki sayıda tekrar buluşalım... Hayatın asıl gerçekliğinden kopmamanız ve klişelerden uzak günler geçirmeniz dileğiyle.