Covid-19 Salgını Ve Sigorta Sektörü

30 okunma Ağustos 2021

Dergimizin bu sayısını hem havaların hem de gelişmelerin sıcak olduğu bir dönemde sizlerle buluşturuyoruz. Tüm dünya ile birlikte ülkemizde de ortaya çıkan Covid-19 salgın hastalığı nedeniyle sağlık ve gelecek endişesi sigorta sektörünü büyüttü. Özellikle Pandemi sürecinde sektörün ortaya koyduğu performans, gelecek trendleri de ortaya koydu. Bu sayımızda Covid-19 salgın hastalığı ile birlikte sigorta sektöründe yaşanan gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz. Kartaş Sigorta’nın sahibi Hasan Karaçalı, “Türkiye’de Sigorta Sektört Doğal Afetlere Karşı Nasıl Hazırlanıyor ve Nasıl Bir Rol Üstleniyor?”, “Sigorta Sektörü Pandemi de Nasıl Bir Sınav Verdi?” , “Dijital teknolojilerin hızına paralel olarak yaygınlaşmaya devam eden siber saldırılara karşı sektörde ne tür çalışmalar yapılıyor?”, “Covid-19 salgın hastalığı süreciyle birlikte toplumun tercihi hangi alanlara yöneldi?” gibi birçok sorunun cevabını bizlerle paylaştı.

Şuanda okumakta olduğunuz dergimizin içeriğinde birçok önemli haberimizi de ilgiyle okuyacaksınız. Pandemiye rağmen, bütçesini, planlamasını doğru ve sağlıklı yapan, böylesi krizlerin, yeni fırsatlar olduğunun bilincinde olan firmalar yatırımlarını da yaşama geçirmeyi sürdürdüler. Ekinciler Demir Çelik A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Haluk Ekinci, geçen yılın ilk aylarında daha yüksek teknolojiler kullanarak, daha nitelikli ve daha yüksek katma değerli yeni ürünler üretmeye yönelik birinci etap yatırımlarını 2020 yılının ikinci yarısına girmeden tamamlayarak devreye aldıklarını açıkladı.

Kimya, Plastik Hammadde, Gübre, Tarım Ürünleri, Demir ve Çelik, Doğalgaz, Lojistik ve Teknoloji alanlarında birçok projeyi başarıyla yaşama geçiren Altın Ateş Group Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Ateş de, toplam 5 adet depolarının çatılarına güneş panelleri konuşlandırdıklarını ve yenilebilir enerjiyle hem firmalarının ihtiyacı olan elektriğin üretileceğini hem de bölgenin elektrik ihtiyacını karşılanacağını söyledi. Ateş, bunun yanında yeni antrepo ve depo inşaatlarının temellerini attıklarını da bildirdi.

İstanbul Sanayi Odası (İSO), daha çok KOBİ niteliğindeki kuruluşları kapsayan “İSO Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2020” araştırmasının sonuçlarını açıkladı.

KOBİ’lerin mevcut durumu ve geleceği açısından önemli sonuçlar ortaya koyan araştırma sonuçlarını da inceleyebilirsiniz.

Agrocan ve Cryocan Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Can Grup İcra Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmekte olan Hataylı iş insanı Tekin Urhan, TAİDER Aile İşletmeleri Derneği’nin 5.Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapacak.

Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi’nde Türkiye’de bir ilke imza atılarak 3 milyon TL yatırımla Muz Serası Projesi hayata geçiriliyor.

TCDD Taşımacılık AŞ. Genel Müdürü Hasan Pezük, 50 yıldır iş birliğinin bulunduğu İSDEMİR’e yaklaşık 3 milyon ton demir cevherinin iltisak hattına ulaştırıldığını açıkladı.

Yazın havasına uygun birbirinden sıcak ve renkli birçok konu dergimizde sizleri bekliyor. Keyifle hazırladığımız yine dopdolu bir sayı oldu. Umarız siz de kendinizden bir şeyler bularak okursunuz. Dışarıdaki güneşin her daim içinizi ısıtması dileğiyle...

Sevgi ve saygılarımla… İyi Okumalar.