Zamanın baş döndürücü hızına yetişebilmek

30 okunma Ekim 2020

Hayatın her anını aynı dikkat ve titizlik içinde yaşamak kolay değildir. Bazen günlerin¸ ayların hatta yılların nasıl gelip geçtiğinin farkında bile olamıyoruz. Zamanın bu kadar hızla akıp gitmesi ve bu baş döndürücü hızına yetişilememesi ben ve benim gibi milyonlarca insanın hayretle karşıladığı bir durum. 

Rapor Dergisi’nin yayın hayatına başladığı ilk günü de daha dün gibi aklımda. Sizlere her sayfada bir güzellik katacak ve keyifle okuyacağınız bir dergi sunmak için 5 Ekim 1992 tarihinden itibaren bütün gücümüzle çalışıyoruz. Konu başlıklarımızı, içeriklerimizi, büyük bir dikkatle seçiyoruz. Dergimizin her köşesinde çok önemli katkıları olan herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Onlar olmadan bu uzun yolu yürümeye nefesimiz yetmezdi ve bu güzel dergiyi elimize alamazdık. Dergimizi hazırlarken zaman zaman yorulduk zaman zaman eğlendik ama her zaman yeni bir şeyler öğrendik. Biliyorum ki sizler de keyifle okuyorsunuz.

Yazıları, haberleri tasarımlarıyla akılda kalıcı bir görsel şölene çeviren grafik tasarımcı arkadaşım Bilgin Güzelaydoğdu’ya, çizgimize, ilkelerimize uyarak gücümüze güç katan birbirinden değerli köşe yazarlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Bugün geriye dönüp baktığımda oldukça önemli bir yere geldiğine inandığım Rapor Dergisi için geleceğe ümitle, heyecanla bakabiliyorum. Heyecanımızı bir dakika dahi yitirmeden yolumuza devam edeceğiz. Çünkü biz büyük bir aileyiz. Ve özellikle bizi tercih eden tüm okuyucularımıza canı gönülden teşekkür ederim.

İÇERİĞİMİZ

Ekim sayımızı da sizler için yine dolu dolu hazırladık. Okurken öğrenebileceğiniz, öğrenirken eğlenebileceğiniz bir içerik belirledik. Keyifle okuyacağınız, kendinizi bulacağınız birbirinden güzel haberlerimiz sizleri bekliyor. 

Yaşam hikâyesini tanıttığımız Arsuz Belediye Başkanı Doktor Asaf Güven, toplumun teveccühünü sağlamış bir isim. Yaptığı işlerle takdire şayan olan, sürekli olarak toplumla etkileşim içinde bulunan Başkan Güven insanların sevindiğinde üzüldüğünde ilk akla gelen isim haline geldi. Arsuz için ne doğru ve faydalı ise onu yapmayı kendisine felsefe edindiğini söyleyen Başkan Güven’in anlatımlarını okuduğunuzda kimi zaman heyecanlanacaksınız kimi zaman duygusallaşacak kimi zaman da belki de siyasetin tamamen Asaf Güven gibi insanlar tarafından yapılmasını içinizden geçireceksiniz. 

Ekonomist Dergisi’nin son beş yıldır iş dünyasında genç liderlerin yükselişine ışık tutan ‘40 yaş altı 40 CEO’ araştırması sonuçlarına göre Tosçelik’te İcra Kurulu Yöneticisi 35 yaşındaki Şerif Tosyalı üçüncü sıraya 2019 yılında 13. Sırada yer alan Altın Ateş Kimya CEO’su 32 yaşındaki Burak Ateş 11. Sıraya ismini yazdırdı. 

Amon Kimya ve Makine San. Tic. Ltd. Şti. özellikle katı atıkların çevreye zarar vermeyecek şekilde imhası için kullanılan basınçlı tank üretimleri ile Türk savunma sanayisine önemli katkılar sunarken ABD ve Rusya’da 500-1000 dönüm gibi büyük arazilerde yaygın olarak kullanılmakta olan sıvı gübre dağıtma tankları imalatı ile tarım sektöründe ciddi bir başarıyı yakaladılar.

Capital Dergisi tarafından bu yıl 13’üncü kez hazırlanan “Yurt Dışında Kurulu En Büyük Türk Şirketleri/ Global 50 Türk Şirketi” araştırmasında, Tosyalı Holding, listede 4’üncüsırada Cezayir’deki ‘Tosyalı Algerıe’  ve 46’ınc sırada Karadağ’daki ‘Tosçelik Nıksıc’ı firmalarıyla yer aldı. 

OYAK Grubu şirketlerinden İsdemir'in kurumsal yönetim ilkelerine uyum derecelendirme raporu ve notu açıklandı. Şirketin ilk kurumsal yönetim derecelendirme notu 9,45 (%94,55) olarak belirlendi.

Süper Lig'e yükselme sevinci yaşayan Hatayspor ile Atakaş Şirketler Grubu arasında “İsim Hakkı ve Sponsorluk Sözleşmesi” imzalandı.