Sert rüzgârlara pabuç bırakmayacak biri

30 okunma Ekim 2023

Bu dünyada başarıyla ilerleyen kişiler, kollarını sıvayıp istedikleri ortamı arayan, bulamayınca da yaratan kişilerdir.

Peki, 19 yaşında ne iş yapar insan? Ya öğrencidir ya da bir işverenin yanında çalışır. Ama O, farklı bir yolu, patron olmayı tercih etti. Bu ayki röportaj konuğumuz genç iş insanı İlyas Çelebi’den bahsediyorum. Dişiyle tırnağıyla, kendi çabalarıyla başarmış ve hali hazırda kendi şirketinin sahibi bir isim.

O bu güne kadar bir tek şeye kilitlendi, ısrar etti: Başarılı olmak! Prensipleriyle, titizliğiyle, sabrıyla, dişiyle tırnağıyla, büyük özverilerle ve düzgün, kaliteli iş yapmanın getirdiği güvenle kaçınılmaz başarıyı kısa sürede yakalayan Çelebi, işini çağın gereksinimlerine uyarlayarak bölgesinde çok güzel işlere imza atarak yoluna devam ediyor.

Sert rüzgârlara pabuç bırakmayacak biri olduğunu rahatlıkla söyleyebileceğimiz İlyas Çelebi ile açık ve net olmak kaydıyla tatlı bir sohbet gerçekleştirdik. Bana gerçek duygularını anlattı. Bir insanın kendine inandığında neler başarabileceğini gösteren muhteşem bir ilham kaynağı olacağını düşündüğüm bu röportajı bir solukta okuyacağınıza inanıyorum.

RAPOR DERGİSİ 32 YAŞINDA

Dergilerin yayınlandıkları ülke ve şehirlerin silinmez hafızaları olduğu su götürmez bir gerçektir. 32 yıllık bir geçmişe sahip dergimiz, dün olduğu gibi bugünde hayatımızda derin izler bırakarak yoluna devam etmektedir. Dergimizin iş dünyasındaki ağırlığı ve saygınlığının bilinciyle daha iyiye ve daha güzele ulaşmanın çabası içindeyiz. Sadece iletişim kurmakla kalmayıp, sevgi bağı oluşturduğuna inandığımız dergimizi bulunduğu noktadan daha ileriye götürmek için yol arkadaşım Bilgin Güzelaydoğdu ve yazılarıyla destek veren yazar dostlarımla birlikte yürüyüşümüzü sürdürüyoruz.

Bu gün geldiğimiz 32. yılımızda bizleri yalnız bırakmayan, yürüyüşümüzde maddi ve manevi olarak yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum.

RAPOR DERGİSİ’NDE BU AY

Birbirinden ilginç konularla beğeninize sunduğumuz dergimizi bu ay da, zengin içeriğimizle sizlerle buluşturmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

İstanbul Sanayi Odası’nın yaptırdığı, sanayi sektörünün devler ligini belirleyen “Türkiye`nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nın 2022 yılı sonuçlarını ve  Turkishtime tarafından gerçekleştirilen “Türkiye Ar-Ge 250 ve 500 Araştırması sonuçlarını, temelleri 1997 yılında Hulki Saçlı tarafından atılan Saçlılar Hırdavat’ın yeni konseptiyle hizmete girmesi, hayırsever iş insanı Yaşar Niziplioğlu’nun, depremde ağır hasar alan Arsuz sınırları içerisinde bulunan Gülcihan İlkokulu’nun yerine 4 derslikli ilkokul binası yaptırmasına yönelik başlattığı çalışma, Hatay Valisi Mustafa Masatlı’nın Öksüzler, Özmirioğlu, Hatboru başta olmak üzere birçok firma, kurum ve kuruluşlara yaptığı ziyaretler, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Yazıcı Demir Çelik'teki görev değişimi gibi farklı haberlerimizi sizlerle buluşturduk.