İnsana, Eğitime ve İleri Teknolojiye Yatırım

30 okunma Mayıs 2020

Yazılmadıkça, tarih olamaz. Yazılmayan tarih, okunamaz. Okunmayan tarih, bilinemez. Tabi tarih’in bilinebilmesi için de gelecek kuşaklara sürekli olarak okutulması gerekir. Çocuklarımıza bırakacağımız en değerli mirasın “kitabi” ve “hayati” eğitim olduğuna yürekten inanan Rapor Dergisi olarak yıllardır şirketlerin, ailelerin, kişilerin gelişimlerini, başarılarını hatta başarısızlıklarını ortaya koyan röportajlarımızda gelecek kuşakların ders alabilecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri tarihsel bilgileri paylaşıyoruz. 

Bu sayımızda da Özsüren Ailesi’nin bu günlere geliş hikâyesini sizlere sunuyoruz. Yaptıkları her işe bölgenin ve dünyanın global oyuncusu olma hedefiyle bakan Amon Kimya-Makina’nın sahibi Mehmet Özsüren ve oğlu Necmettin Özsüren, özveriyle çalışarak şirketlerini güzel yerlere taşıdılar. Pazarda güçlü durma yarışında yakaladıkları başarıda bire bir izledikleri Ar-Ge süreçlerinin ve piyasa araştırmalarının payı çok büyük. Kurumsallaşma çalışmaları ve uluslararası markaların kriterlerini sürekli inceleyen baba ve oğul, başarılarının altında yatan gerçeği; “Analitik olmak, aklı ve sezgileri kullanarak atılan her adımın artı ve eksilerini hesaplayabilmek, bütünü görebilmektir. Bizi ön plana çıkaran en önemli özelliklerimizden biri dünya markası olma konusundaki iştahımızdır. İşimizi katma değer yaratarak yapmaya odaklanıyoruz; çalışmalarımızda fiyatı değil kalite ve farklılaşmayı odağımıza alarak rekabet ediyoruz” cümlesiyle özetlediler.

Akıl ve gönül gözleri de açık olan Mehmet Özsüren ve Necmettin Özsüren’in insanların beyin çeperlerini genişleten, dimağını zenginleştiren yaşam hikâyelerini paylaştığımız bu sayımızın herkesin kütüphanesinde olması gerektiğini düşünüyorum. Okurken her kelimeyi kendi iç mekânlarına yerleştirecekler,  iç dünyalarında daha geniş yer açma ihtiyacı duyacaklar. Onlar gibi hayal etmeye ve kafa yormaya ihtiyaç duyacaklar. Hayal güçlerinin sınırlarını zorlayacaklar. Şimdi sizleri haberimizin içine ışınlıyoruz.

Coronavirüsü nedeniyle adeta tüm dünya da yaşamın durduğu süreçte olanaklar ölçüsünde özellikle moral verici haberlerle karşınıza çıkmaya çalıştık.  Merhum hayırsever iş insanı Nevzat Şahin’in teslim ettiği bayrağı daha yükseklerde dalgalandırmak için mücadele veren oğul Ersin Şahin, özellikle eğitime yönelik gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerine verdiği katkılarla büyük takdir topluyor. Yıkım kararı bulunan Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu´nun yerine 24 derslikli okul yapımını üstlenen iş insanı Ersin Şahin, Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi’nin konferans salonunu yenileyerek eğitimin hizmetine sundu.

Tosyalı Holding İskenderun 2’nci Organize Sanayi Bölgesi’nde madenden çelik üretimi yapacak olan tesisin yatırımına 2020 yılı içerisinde başlanacağını açıkladı.

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, yeni çelik yatırımı için kolları sıvadıklarını belirtirken 1 milyar dolarlık bu tesiste başlangıçta hurdadan üretim yapacağını ve orta vadede madenden çelik üretimine geçileceğini söyledi.

Hataylı Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Urlu’nun sahibi olduğu İstanbul’daki Avrasya Hastaneler Grubu başarılarıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Her sene Sağlık Bakanlığı SKS Değerlendiricileri tarafından yerinde yapılan incelemelerde özel sağlık kuruluşlarının ilkleri içinde yer alan Avrasya Hastaneler Grubu’na bağlı ‘Avrasya Hastanesi Gaziosmanpaşa İstanbul’ Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleşen ‘’Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi’nde 99.03 puan alarak kalite çıtasını daha üst düzeye taşımayı başardı.