Hayatta Kazanılan Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir

30 okunma Şubat 2021

Başarıyı yakalayan insanlar, ‘Hepimiz onun gibi olabiliriz’ diyenlerin övünmesiyle kahraman hale gelir, ölümsüzleşir. Aynı zamanda o kahramanı, kendisinden ilham alan nesiller yaşatır.

Peki, başarıları yakalayan böyle kahramanların sırrı nedir? 

Hayatta büyük şeyler başarmış olan herkesin mutlaka büyük bir amacı olmuştur. Bu insanlar gözlerini bazen yüksekteki, bazen de imkânsız görünen bir hedefe dikmişlerdir. Bir insan hayalleri doğrultusunda emin adımlarla ilerlerse, niyet ederse, kararını verirse, hepsinden önemlisi azimle uygularsa başarıyla kucaklaşır.

Bu sayımızda sizlerle buluşturduğumuz isim Atıf Ceritbinmez de kendisini sürekli güncelleyerek yaptıklarını doğru ve kendi tarzınızda uygulayan bir insan.

Özgüveni yüksek, verdiği tüm mücadelelerde sürekli yenilenen 39 yaşındaki iş insanımız başarılarını sevgi diliyle, pozitif dille yani tevazu ile de süsleyen bir kişiliğe de sahip. Her konuda gerçekçi bir tutum sergiler ve takım çalışmasıyla kazanmasını bilir.

Belki röportajımızı okurken; ilk satırlarda ‘Çok genç, nasıl başardı? Sorusunu kendinize yöneltebilirsiniz. Oysa hiçbir başarı tesadüf değildir. Biz de diyoruz ki sizlerle buluşturduğumuz yaşam öyküsünü okuduğunuzda onun başarıyı tesadüfen yakalamadığını rahatlıkla göreceksiniz. Küçücük yaşından itibaren yanında çalıştığı babasının nasihatlerini kendisine ilke edinen, 'ben yapabilirim, ben başarabilirim’ diyen Atıf Ceritbinmez, tesadüfen değil, başarabileceğini bildiği için cesaretli adımlar atarak adım adım yükseldi. Ancak iş ortakları kardeşi Edip Ceritbinmez ve eşi Nur Ceritbinmez’in fedakârlıkları, verdikleri çok büyük destekler başarı yolunda ciddi motivasyon kaynağı oluyor.

Farklılığı kendi hayal gücüyle birleştiren, yaşıtlarının çok çok ötesinde bir farkındalığa ve empatiye sahip olan Atıf Ceritbinmez iş dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Bundan sonra bu ismi çok duyacaksınız benden söylemesi. Anlattıklarını keyifle okuyacağınızı düşünüyorum.  

Bu sayımızda; Arsuz ve Belen Devlet Hastanelerinin yer tesliminin yapılması, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Covid-19 salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında gelen Turizm için düzenlediği toplantı, Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Expo 2021 Hatay’ın, Covid19 salgınının artarak devam etmesi nedeniyle 10 Aralık 2021‘e ertelenmesi, İsdemir’in, bu yıl gerçekleştireceği yatırımlar, İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ‘İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Hibe Programı’ kapsamında hazırlanan projesinin kabul edilmesi, Merhum Hayırsever İş insanı Nevzat Şahin’in, elim bir trafik kazasın da vefat eden büyük oğlu adına Küçükdalyan Mahallesi’nde yaptırdığı Aile Sağlığı Merkezi’nin yenilenmesi gibi daha pek çok haberimizi okuyabilirsiniz.

Ve yazımı şu cümlelerle noktalamak istiyorum;

“İnsanlar nereye yelken açtığını bilmedikçe, hiçbir rüzgâr doğru rüzgâr değildir. Bu nedenle doğru zamanda doğru yerde olmak ve beklenenden daha iyi hizmet vermek gerekiyor. Çünkü önemli olan şey nereden başladığınız değil, sonuçta nereye ulaştığınızdır.”