Değişim Yönetimi

30 okunma Şubat 2020

Bu ay sizlerle yaşam merkezlerine değişimi oturtan bir aile serüvenini paylaşacağız. İshak Tufan ve çocukları Fatih Tufan, Mehmet Akif Tufan “değişim yönetimi”nin başkahramanları. Öykümüzü okurken satır aralarında “fark yaratma” tutkularına, vizyonlarına, üstlendikleri sorumluluklara rastlayacaksınız. Gitmek istedikleri noktayı birlikte hayal eden Tufan Ailesi; şirketlerini daha hızlı karar veren, iş ve sorumlulukları daha net resmedebilen, yalın bir yapıya dönüştürmeyi başardılar. Yapılanmalarını mükemmelleştirmeye odaklandıran baba ve oğulları elde ettikleri olumlu çalışmaları daha sürdürülebilir kılmak için de farklı alanlarda tüm ekipleriyle çalışmalarını sürdürüyorlar. Gerçekten sizlere çok şey katacağına inandığımız, pek çok ayrıntıyı bulacağınız sohbetimizin satır aralarında yolculuğunuzu sürdürürken her durakta düşüneceksiniz ve kendinizi, ailenizi, çevrenizi sorgulayacaksınız, kıyas yapmaya başlayacaksınız. Belki de başka seçeneklere yöneleceksiniz. Dolayısıyla yaşadığınız değişimi yeni nesile nasıl aktarabileceğinize yönelik beyin fırtınası yapacaksınız.

Yine keyifle okuyacağınız bir sayı hazırladık. 2020’nin ikinci sayısında sizler için birbirinden şahane içerikler, köşe yazıları, haberler ve röportajlarla dergimizi donattık... DEİK/ Türkiye-Japonya İş Konseyi Başkanı Şerif Tosyalı, iki ülke arasındaki sosyo-ekonomik gelişime bulunduğu katkılar sebebiyle Japonya’nın en itibarlı ödüllerinden “Japonya Büyükelçisi Özel Ödülü” ile onurlandırıldı. 

2020 yılında önemli protokollere de imzalar atıldı.  Yıkım kararı bulunan Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nun yenilenmesiyle ilgili Hatay Valiliği ile protokol imzalayan Hayırsever iş insanı Ersin Şahin, babası merhum Nevzat Şahin’e ait hayırseverlik bayrağını eline alarak annesi Sevsen Şahin adına yaptıracağı okul ile ailesinin eğitim gönüllülüğü konumunu elinden geldiğince sürdürüyor.

Hatay'da MEB 2023 Vizyonu doğrultusunda Hatboru İşletmesi ile Meslek Liselerinin eğitim kalitesinin artırılarak iş gücü arzının işgücü talebi doğrultusunda geliştirilerek nitelikli personel ihtiyacının karşılanması amacıyla işbirliği protokolü imzalandı.

Yine Hatay Valisi Rahmi Doğan, Progen Tohum ile ‘’Progen Fen ve Bilim Etkinlikleri Projesi’’ protokolünü imzaladı.

Mesleki ve Teknik Anadolu liseleri ile mesleki eğitim merkezleri arasında 2019'da en fazla üretim yapan Dörtyol Recep Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, "fabrika gibi okul" olarak nitelendiriliyor. Okul içerisindeki 6 atölyede derslerini de alan öğrenciler, aynı zamanda ülke ekonomisine katkı sunuyor.

İskenderun Özel Gelişim Hastanesi, 2008 yılından bu yana kentte hizmet veren Özel Palmiye Hastanesi’ni bünyesine dahil ederek, sağlık sektöründe büyüme ve gelişme çalışmalarına hız verdi.

Kilis’teki eski Tekel Suma Fabrikası’nı satın alan Tosyalı Holding, yapıyı dev bir eğitim kampüsüne dönüştürmek için çalışmalara başladı.