Makaleler > Necmi ÖZDEMİR > Think Summit IBM 'Türkiye’de 80.yıl'

Think Summit IBM 'Türkiye’de 80.yıl'

Necmi ÖZDEMİR

mail@rapordergisi.com | www.isimsoyisim.com | Twitter | Facebook

Think Summit IBM 'Türkiye’de 80.yıl'01/12/2018

Teknoloji’nin İnsanlıkla Buluşması Think Summit IBM,İstanbul etkinliği

 7.11.2018 Çarşamba günü, Wolkswagen Arena’da ;
IBM Türk Ülke Müdürü Defne Tozan’ın açılış konuşması ile İstanbul Wolkswagen Arena’da başladı. Defne Tozan konuşmasına başlarken “IBM Türk’ün Türkiyede’ki 80.yıldönümü olduğunun altını çizdi”; Ve konuşmasında; ”Günümüzde şirketlerin Müşteri Deneyimi, Operasyonel Verimlilik ve Regülasyonlar üçlüsünü gözönünde bulundurmadan faaliyetlerini sürdürmeleri mümkün değil” dedi.
 Ayrıca “Yapay Zeka’nın kullanılabilmesi için elbette güçlü ve sağlam bir bulut  ortamına ihtiyaç olduğunu” belirtti. Yapay Zeka ve İstihdam için “2020 mesleklerinin %30’u  bilinmiyor” bilgisinide  katılımcılarla paylaştı.

Defne Tozan’ın konuşmasından sonra, TAV CEO’su Sani Şener başarı hikayesini katılımcılarla paylaşan bir konuşma yaptı.
Konuşmasında“Müşteri Deneyimi ve Operasyonel Optimizasyonun şirketlerin verimliliğine olan önemine” dikkat çekti.
Jasen Gartner (VP, Hybrid Cloud Integration Software) “Günümüzün bulut gerçekleri olan hibrit ve çoklu-bulut yeni imkanlar yaratmakla birlikte yeni zorluklar da getiriyor, bu konuda müşterilerimize destek olmak durumundayız” dedi.
Nedim Nazlı (IBM Türk,Cloud Director), ”Dijital Ekonomi günümüz iş yapış biçimini değiştirdi ve hayatımıza Müşteri Deneyimi kavramını soktu, günümüzde müşteriler daha önce hiç olmadığı kadar talepkar” diyerek dijital dönüşümde müşteriye bağlı olarak şirketlerinde iş yapış şekillerini değiştirdiğinden söz etti.
Ersin İnankul (İGA Bilişim, Genel Müdür), İstanbul Havalimanı’ndaki başarı hikayelerini paylaştı: “Dünya’nın teknolojik olarak en gelişmiş havalimanlarından birisini yapmış olmanın gururunu yaşıyoruz.

Müşterinin hava limanında canının sıkılmaması, zaman kaybetmemesi çok önemli, bunun için elimizdeki bilgileri müşteriler ile etkin bir şekilde paylaşmak için teknoloji ve operasyonel verimlilik bizim için çok çok önemli” dedi,

Timur Sırt ve Serdar Kuzuluoğlu

 “Do more with your Data” konuşmacılarını sundular ve motive edici konuşmalarıyla katılımcıların dinamik olarak sunumları dinlemelerine katkı koydular.

Engin Özbay (IBM Security Leader) 

“Do more with your Data” bölümündeki konuşmasında, ”Güvenlik tehditleri kurumların gelirlerini,repütasyonunu olumsuz etkilerken regülasyonların kurumlar üzerindeki baskısını arttırıyor” dedi ve önemli bir kaygısını da şu sözlerle paylaştı “Bir veri kaybıyla karşılaşma ihtimaliniz, bu kış grip olma ihtimalinizden yüksektir”.

Billur Kırgül White(IBM,GBS Country Leader) altını çizerek şunları söyledi,
“ * Dijital doğan şirketler var: Netflix,Youtube vb.,
  * Doğası gereği dijital çalışan şirketler,
  * Hayatta kalabilmek için dijital dönüşümü başarmış olanlar. Bunların dışında bir şirketin günümüzden geleceğe uzanması, gelecekte de var olması mümkün olmayacak”.
Ecmel Ayral (CEO,İstanbul Bilgi Üniversitesi) teknoloji ve eğitim konusunda nelere önem vermeleri gerektiğini şöyle ifade etti: “Bir Üniversite olarak TEKNOLOJİ ile imtihanımızda önemli konulardan iki tanesi Online Eğitim ve mezunlarla iletişim içinde kalmak
 Emek Akbal (AvivaSA,Costumer Management & Head of Digital Transformation Group)  konuşmasında Dijital Dönüşüm ve Müşteri Odaklı olmanın önemini ortaya koydu.

Miguel Vega (IBM, VP Systems HW MEA), konuşmasında “Bilgi Güvenliği’nin ve verilerin modern altyapı ile optimize edilmesinin önemini” vurguladı

IBM Think Summit İstanbul;  
Serdar Turan’ın(HBR Türkiye Yayın Yönetmeni) moderatörlüğünü yaptığı panelle devam etti: Panelde,Teknoloji yeteri kadar akıllı mı? İş dünyası teknolojiyi nasıl kullanarak akıllı sistem ve altyapılar kurabilir? sorularının cevapları ortaya konurken Yapay Zeka’nın Dijitalleşme ve Müşteri Deneyimindeki öneminden bahsedildi.
Panelistler şu isimlerden oluştu;
Sinem Yüksel ,Turkcell Müşteri Deneyimi Yönetimi Direktörü. İlker Kuruöz, CEO-Garanti Teknoloji. Kenan Güler ,Yönetim Kurulu Başkanı- Güler Dinamik.
Hakan Aran,Genel Müdür Yardımcısı-İş Bankası. Burçak Soydan ,Global Technology Services Ülke Lideri-IBM.

Panel sonrası  Özgür Demirtaş’ın (Ekonomi Profesörü,Sabancı Üniversitesi), konuşması ile Think Summit IBM etkinliği sona erdi.

(#thinkist #next80, IBM Türk @IBMTurk 7 Kas, IBM MEA @IBMMEA 7 Kas).
7 Kasım’da İstanbul’da ayrıca Dijital Dönüşüm konulu iki önemli etkinlik daha gerçekleştirildi: Cisco Dijital Dönüşüm Zirvesi. Zirvede Cisco Genel Müdürü Cenk Kıvılcım Türkiye de Dijital Dönüşümün durumunu analiz eden bir konuşma gerçekleştirdi,(Bizz Consulting @ConsultingBizz).

Katkı sağlayan firmalar arasında bulunan SAS Turkey‘den Nurcan Bıçakcı ARCAN’ın da konuşmacı olarak  yer aldığı Vizyon100 Dijital CEO ve Liderler Zirvesi,(Nurcan Bicakci Arcan @NBArcan).


Sosyal Ağlarda Paylaş

Yazarın diğer makaleleri Tarih
Think Summit IBM 'Türkiye’de 80.yıl' 01/12/2018
AKILLI DÖNÜŞÜM 01/11/2018
Şehirlerin Dili: GALATA KULESİ 01/10/2018
GELECEĞİN (EN İYİ ALTERNATİF) ENERJİ KAYNAKLARI-II 01/08/2018
GELECEĞİN (EN İYİ ALTERNATİF) ENERJİ KAYNAKLARI-I 01/07/2018
WORLD CITIES CONGRESS İSTANBUL’18’İN ARDINDAN-II 01/06/2018
WORLD CITIES CONGRESS İSTANBUL’18’İN ARDINDAN-I 01/05/2018
TARIM 4.0 VE HATAY…2 01/03/2018
YAPAY ZEKA (AI) [Artificial Intelligence] 01/01/2018
Akıllı Şehir Tanımı Üzerine.. 01/12/2017
“ALIN TERİNDEN…..AKIL TERİNE……” 01/11/2017
AKILLI LİMANLAR,İNSANSIZ GEMİLER…”SHIPPING 4.0” 01/10/2017
AKILLI ŞEHİRLER - SANTRALLERDE ENERJİ TAKİBİ 01/09/2017
AKILLI ŞEHİRLERDE TURİZM VE HATAY 01/08/2017

Ziyaretci Sayısı